Funkcionális anatómia

A korábbi képzés mindkét modulja online oktatás formájában elérhető, megrendelhető a  következő honlapon:

Oktató: Németh Angéla diplomás gyógytornász, masszőr, nyirokmasszőr (évekig kórházi vezető gyógytornász, nagy szakmai gyakorlati tapasztalattal rendelkezik bénulásos, súlyos baleseti, sportsérülések, agyvérzés utáni állapotok rehabilitációjában, sportolók kezelésében).

A képzésre várjuk a gyógymasszőr, frissítő masszőr, svéd masszőr, keleti technikák alkalmazóit is!

Elképesztően izgalmas, hiánypótló képzés minden masszőr számára!
Mivel az oktató maga is masszíroz, ezért pontosan tudja mik azok a
 plusz információk, amire egy masszőrnek szüksége van.
Csak olyan gyakorlatokat (nem keveset :-) ), mutat be és tanít meg neked is, amelyeket a mindennapi praxisban nagy sikerrel fogsz használni!

XI. Század rohanó világában amikor minden perc számít, TE hogy használod ki azt a röpke időt, amikor a vendég belép hozzád?

Remélem a válaszod, hogy már el is kezdted felvenni az anamnézist (beteg vizsgálat):
- első lépés az inspectio (megtekintés),
- majd a kikérdezés, a megfelelő kérdések ismeretében.

A képzés célja, hogy a masszőrök találkozzanak a funkcionális anatómia gyógytornász szakmai megközelítésével, probléma megoldási lehetőségeivel, és ezen ismeretek birtokában hatékonyabb masszázs kezelést, és további javaslatokat tudjanak tenni.
Javasoljuk gyógymasszőrök, svédmasszőrök, frissitő masszőrök és egyéb masszázs terápiával dolgozók részére.
Azonnal használható gyakorlati tudást nyújt,  beépíthető fogások, gyakorlatok, kezelési lehetőségek a napi praxisba. Anatómiai tudás bővítése.

Témái:

A leggyakoribb gerinc degeneratív elváltozásainak következményei, felismerése, kórképek, tünetek, terápiás lehetőségek, módszerek.
  • Scolios
  • Bechterewkór
  • Sheuermann kór
  • Spondylosis
  • Spondylolisthesis
  • Hanyag testtartás
  • Porckorongsérv
  • Ún. "banyapúp"
  • Tenzíós és migrénes fejfájás

Fenti kórképekből  fakadó izmok zsugorodásának kezelése .
A gerinc tartásáért, mobilitásáért felelős izmok nyújtó gyakorlatainakelsajátítása, a különféle kórképeknek megfelelően.

Életmódbeli tanácsok (tartás korrekció, helyes ülés, állás, légzés, helyes emelés, stb.).

Ha kezeléseidet szeretnéd még professzionálisabb szintre emelni jelentkezz bátran.

Felső végtag
Váll, könyök, csukló,  mozgásszervi elváltozásainak felismerése, beazonosítása.
  • Befagyott váll,
  • golfkönyök, teniszkönyök,
  • csukló alagút szindróma,
  • dupuytren szindróma.

Alsó végtag
Csipő, térd, boka mozgásszervi elváltozásai, felismerése.
  • Polineuropathia,
  • piriformis szindróma,
  • csípő és térd ízület hyper és hypomobilitási problémái,
  • inplantált állapotok utáni masszírozási lehetőségek.

Strok utáni állapotban végezhető kezelési terv felállítása.

Különböző keringési megbetegedések utáni kezelési lehetőségek (szívinfarktus, trombózis, oedemas állapotok).

Információs telefonszám a képzéssel kapcsolatban: 0620 9315864