Masszőrök Egyesülete

PhysioVit tanfolyamok

Dorn féle gerincterápia és Breuss masszázs

Gerinc megbetegedéseinek kezelésénél egyik leggyakrabban alkalmazott kezelési formát a német Dieter Dorn (a Dorn módszerrel) kezdte kidolgozni. Nem tett mást, mint egy, a feledés homályába merülő népi gyógymódot fejlesztett tovább. A terápia néhány évtized alatt nagy népszerűségre tett szert hazájában, de a világ számos más országában - így Magyarországon is 2009. óta töretlen népszerűségnek örvend.

Mozgásszervi, belső szervi és pszichés megbetegedések hátterében nagyon sokszor találunk a gerinc területére korlátozódó elváltozásokat, un. blokádokat, melyek a csigolyák egymáshoz viszonyított szabad mozgását akadályozzák és a környező izmok működését változtatják. Minden csigolyához tartozik egy-egy belső szerv, szervi-, illetve pszichés működés. Megváltozott testtartás megbontja testünk központi pillérének nevezett csigolyaoszlop (gerinc) egyensúlyát. Következményei 3 irányban fejthetik ki hatásukat.

A mozgás szervrendszer területén (1.) mozgásbeszűkülés, izomfájdalmak, myofasciális csomók, un. Trigger pontok alakulnak ki. A csigolyával kapcsolatban álló szerv (2.) működése romlik, mely bizonyos idő eltelte után az adott szerv területén negatív tünetekben nyilvánul meg: pl. fülzúgás, látászavarok, gyakori megfázás, gyomorégés stb. , végső sorban pedig pszichés tünetek (3.) kialakulásához is vezetnek.

Dorn terápiával ezeket az irányokat egyszerre próbáljuk megragadni, kezelni a strukturális viszonyok rendezésén, helyreállításán keresztül. Részben ebben rejlik a terápia hatékonysága is. Kezelünk ízületeket, izmokat, belső szervi- és pszichés funkciókat, illetve meridián pontokat egyszerre. A terápia központi része a gerinc kiigazítása, a csigolya blokádok feloldása, azonban annak érdekében, hogy ez minél tökéletesebb legyen, szükség van az alsó végtagok hosszkülönbségének kezelésére is. Célunk az egyenlő végtaghossz megteremtésével az emberi test természetes terhelési viszonyainak helyreállítása. Ebből adódóan a terápia soha nem lokálisan szemlél, hanem az egész test viszonylatában elemzi az aktuális panaszokat és próbálja azok valódi okát feltérképezni, majd hatékony manuális technikákkal megszüntetni, kezelni.

A szakmai továbbképzésen részt vevő terapeuták megtanulják az egymásra épülő Dorn korrekciókat, a Dorn féle gerincterápia menetét (Dorn módszer és Dorn terápia korekciós elemeit), a gerincregeneráló porckorongmasszázst (Breuss), valamint az önállóan végezhető un. önkorrekciós gyakorlatsorokat és komplex szemléletet kapnak egy speciális funkcionális diagnosztikai sorrendből/analízisből egyaránt.

Dorn terápia és Breuss masszázs tanfolyam struktúrális felépítése, mint a manuális terápia 3 fontos pillére:

1.) Dorn féle speciális terápia

  • Kialakulás, történet, Dorn filozófiája
  • Módszer, vagy terápia?
  • Dorn terápia helyzete Magyarországon és világviszonylatban
  • Dorn módszer, Dorn terápia célkitűzései. Organizáció.
  • Funkcionális anatómia, biomechanika
  • Mozgás szervrendszer dornspecifikus élettana
  • Dorn terápia alapjai
  • Dorn korrekciók- alsó végtagi korrekciók; medence és gerinckorrekciók; vállövi és vállízületi korrekciók; felső végtag ízületeinek korrekciós lehetőségei, craniomandibuláris korrekciók; valamint ívkorrekciók
  • Speciális tesztek, betegvizsgálatok
  • Alapelvek, korrekciós lehetőségek.
  • Meridiánok és az idegrendszer
  • Meridiánok és a csigolyák kapcsolatrendszere
  • Csigolyák és belső szervi elváltozások, valamint pszichés működés
  • Dorn terápia - A test és a lélek egyensúlyának tükrében.
  • Dorn terápia és a scoliosis
  • Dorn terápia minden életkorban – csecsemőktől az idős korig bezárólag
  • Indikációk, kontraindikációk
  • Dorn alkalmazásának speciális esetei a diagnózisok tükrében
  • Aktuális tudományos eredmények – Dorn terápia és a fasciális elváltozások
  • Dorn terápiához kapcsolódó speciális taping technikák.
  • Haladó Dorn technikák bemutatása, használata

2.) Önkorrekciós gyakorlatok, speciális Dorn tréning

  • Klasszikus Dorn gyakorlatok
  • Haladó Dorn gyakorlatok

3.) Gerincregeneráló porckorongmasszázs – Breuss masszázs

  • energetika és izomlazítás
  • porckorong és tehermentesítés

KÉPZÉSI TANANYAGOT KIEGÉSZÍTŐ JEGYZET TARTALMA ITT MEGTEKINTHETŐ: http://www.physio-vit.net/doc/dornterapia_20180421.pdf

 

Képzés helye: 

  • BUDAPEST, PhysioVit Rehab Akadémia, 1143 Budapest, Hungária krt. 130. - Helyszín változtatásának jogát fenntartjuk!

 Órák száma összesen:

  • Elméleti órák száma: 14 tanóra
  • Gyakorlati órák száma: 30 tanóra
  • Vizsga: 6 tanóra (elméleti és gyakorlati) - Utolsó napon.

Modulok felosztása:

  • 3 nap, 30 óra - Dorn féle gerincterápia
  • 1 nap, 10 óra - Gerincregeneráló porckorongmasszázs (Breuss masszázs)
  • 1 nap, 6 óra - Gyakorlás és 2 óra vizsga

Tanfolyamvezető instruktor: Kanyó Ildikó - Sportfizioterapeuta (DOSB - Német Olimpiai Sportszövetség), manuálterapeuta, a Dorn módszer és a Dorn terápia magyarországi mester oktatója/ Nemzetközi Dorn instruktor, Medical Flossing International Team egyik alapítója, PhysioVit Group (Magyarország, Németország) ügyvezetője

KINEK AJÁNLOTT A KÉPZÉSEN VALÓ RÉSZVÉTEL? oGYÓGYMASSZŐRÖK, GYÓGYTORNÁSZOK, ORVOSOK (előképzettség igazolása kell a jelentkezés elfogadásához)

JELENTKEZÉSI LAP: http://www.physio-vit.net/kepzesek-es-tajekoztatok/online-jelentkezesi-lap

Ez a képzés az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól szóló 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet 7. § (2a) bekezdése alapján a képzés akkreditált, 24+12, azaz összesen 36 kreditpontot ad a következő kategóriában:

  • 09. Mozgásterápia és fizioterápia szakmacsoport

Ez a képzés az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól szóló 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet 7. § (2a) bekezdése alapján a képzés akkreditált, 12 kreditpontot ad a következő kategóriában:

  • 17. Természetgyógyászat szakmacsoport

Tandíj:

  • HUF: 1 és 2 modul, azaz az 5 nap (50 óra) összesen 89.000 Ft, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, a nemzetközileg elismert igazolások regisztrációját. Masszőrök Egyesülete érvényes tagsággal rendelkező tagjainak a képzéshez 15.000 Ft kedvezményt adunk a tanfolyam mindenkori díjából. Azaz a tandíj 89.000 Ft helyett 74.000 Ft
  • Masszőrök Egyesülete tagjainak a képzéshez állandó 15%-os vásárlási engedmény jár a PhysioVit webáruházában, illetve szaküzletében.

 

 

Triggerpont terápia és fasciatechnikák

A fascia szervezetünk legnagyobb érzékszerve! Titokzatos szövet a bőr alatt, hiszen összeköti egymással sejtjeinket. Minden izmot, szervet, szalagot, csontot, azaz szövetet körbefog, azoknak tartást ad, ezáltal összeköti őket egymással, a védelmet biztosító funkción túl érzékelő szervként is működik. A szövet kapcsolatrendszerei magában hordozzák a bonyolult egymásra hatások több irányba terjedő  lehetőségét a különféle patológiás folyamatoknál. A fasciahálóban bekövetkező patológiás elváltozások befolyásolják a harántcsíkolt izom munkáját, annak teljesítményét, ugyanakkor hatással vannak a koordinációra, a propriocepcióra stb. is.

Mivel a háló rugalmassága meghatározza a mozdulatok, egy-egy mozgásfolyamat pontosságát, precizitását, helyes tréningje nagy jelentőségű pl. sportversenyek felkészülési időszakában, a versenyeken, amikor másodpercekkel, tized másodpercekkel jobb eredményre van szükség. Ugyanakkor egy rendkívül nélkülözhetetlen eleme a sérülések utáni időszak, vagy a krónikus megbetegedések rehabilitációjának is.

Egy sérülés (pl. bokaficam, disztorzió), vagy rögzítésben eltöltött néhány hét után - az immobilizáció miatt - a fascia szövete átalakul. Az átalakulás jele pl. az érintett testrész/végtagrész fájdalma, az ott jelentkező érzéketlenség, merevség érzés, feszülés, vagy terhelés hatására jelentkező duzzanat.

A felsorolt tünetek jelenléte, azok erőssége mutatja számunkra, milyen típusú és mértékű strukturális átalakulás ment végbe a sérülés/immobilizáció időtartama alatt az érintett fascia részben. Ezáltal fel tudunk állítani egy speciális rehabilitációs tervet a fascia lazítására, annak tréningezésére vonatkozóan.

Fontos szempontunk kell, hogy legyen a szövetek egymástól függetlenül végrehajtott kezelése, a legspeciálisabb ingerekkel, egy hatékony rehabilitáció érdekében!

A rehabilitációban külön kell választani a fasciát a harántcsíkolt izom egyéb elemeitől! Külön, más-más ingerekkel kell kezelni akkor is, ha a bonyolult és egymásra ható funkcionális köröket a harántcsíkolt izom és a fasciaháló között ismerjük és tudjuk, hogy sokszor az éles határok meghúzása nehéz a funkcionális egymásra hatások miatt, de ha a szövet struktúrájából, sejtszintű felépítéséből, sejtszintű elváltozásaiból indulunk ki, akkor nagyon könnyen szétválasztható!

Ha nem a sejt- és szöveti szintű folyamatokat vesszük alapul, akkor a differenciálást, a tünetekkel kapcsolatos ok-okozati összefüggések feltárását és az erre kidolgozott terápiát az is nehezíti, hogy az immobilizáció időszaka alatt, majd az azt követő, strukturálisan átalakult fasciaszövet melletti helytelen terhelés miatt létrejöhetnek fájdalmas csomók un. triggerpontok, mint sejtszintű (sarcomer) elváltozások a környező harántcsíkolt izmokban. További láncreakciós lehetőség az inak irányába ható un. tenderpontok kialakulásának kockázata.

A harántcsíkolt izomszövetben, vagy az inakban létrejövő elváltozások tovább növelhetik a szubjektív panaszokat, esetleg kisugárzó idegi fájdalomhoz hasonló tüneteket is produkálhatnak (lsd. aktív triggerpontok).  Ennél a funkcionális körnél már kettő-három különböző szövet, különféle elváltozásairól beszélhetünk, melyekre más-más adekvát terápia alkalmazása szükséges. A fascia hálózatos rétege a szervekkel való direkt kapcsolata révén, a triggerpontok a sejtszinten lejátszódó folyamatok, a gerincvelői átkapcsolódási helyekre kiható kapcsolatok, a különféle biokémiai reakciók által befolyásolhatják majd a különböző vegetatív beidegzésű szervek működését (relatíve hosszabb távon).

Az izmokban és a fasciában bekövetkező szöveti átalakulások elindíthatnak a testben különféle láncokat a magasabban elhelyezkedő szegmentumok felé az izomrendszerek (kinematikai láncok) és a fascialáncok útján keresztül.  A kinematikai láncok és a fascialáncok jelenléte is jól tükrözi azt a tényt, miszerint a különféle mozgásszervi elváltozások, megbetegedések esetében lokális problémáról már rég nem beszélhetünk, amikor pl. egy-egy deréktáji, vagy nyaki panasszal fordul hozzánk valaki.

A 9 napot magában foglaló szakmai továbbképzés ezen kapcsolati elemek összefüggéseit és manuális kezelési lehetőségeit mutatja be az érdeklődők részére

Képzés strukturális felépítése:

  • Trigger- és tenderpontok kialakulásának elmélete, myofaszciális funkciólánc;
  • Triggerpont és fascia. Különbségek és hasonlóságok a fascia disztorziók és a triggerpontok között.
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálati lehetőségei;
  • Trigger- és tenderpontok különbsége, hasonlósága;
  • Trigger- és tenderpontok speciális kezelésének elméleti háttere;
  • Kinetikus lánc - alsó végtag területéről kiinduló láncreakciók sorozatának vizsgálata, kezelése;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a törzs területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a fej területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése a felső végtag területén;
  • Trigger- és tenderpontok vizsgálata, kezelése az alsó végtag területén;
  • Kiegészítő kezelési lehetőségek a trigger- és tenderpont terápia után
  • Eszközök használata a trigger- és tenderpontok kezelésénél, fascialazító gyakorlatok
  • Triggerpont oldása lökéshullám terápiával.
  • Fasciák felépítésének, működésének, sérülésének sejtbiológiai alapjai,
  • Fascialazítás élettani ingerei a receptorok ingerelhetőségének függvényében.
  • Szöveti elváltozások, átalakulások rehabilitációja különféle patológiás elváltozások szemszögéből pl. immobilizáció, sportolás hiánya, húzódások, törések, operációk utáni állapotok, degeneratív megbetegedések, túlterhelések stb. esetében.
  • Fascia láncok elméleti alapjai
  • Manuális fascia lazító technikák alkalmazása.
  • Fascia tools bemutatása.
  • Önkorrekciót biztosító eszközök bemutatása, formái, hatásai, alkalmazásának céljai - hasonlóságok és különbségek.
  • Indikációk, kontraindikációk.
  • Fascialáncok - kinematikai láncok-statikai viszonyok. Funkcióelemzés az egész test viszonylatába.
  • Fascialáncok működésének változása sérülések esetén.
  • Fasciák és Triggerpontok - Kialakulás, működés, fájdalom
  • Lábfej, térd, csípő, medence, gerinc, fej funkcionális elemzése statikai eltérések viszonylatában a fascialáncok tükrében.
  • Fascia Release Tréning gyakorlatainak helyes elsajátítása, bemutatása. Elemzés, gyakorlás alsó végtagon, törzs területén fej, valamint a felső végtagok területén.

 Tanfolyamvezető instruktor: Kanyó Ildikó - Sportfizioterapeuta (DOSB - Német Olimpiai Sportszövetség), manuálterapeuta, a Dorn módszer és a Dorn terápia magyarországi mester oktatója/ Nemzetközi Dorn instruktor, Medical Flossing International Team egyik alapítója, PhysioVit Group (Magyarország, Németország) ügyvezetője

Képzés tanórái:

  • 29 tanóra elmélet
  • 51 tanóra gyakorlat

 

Ez a képzés az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól szóló 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet 7. § (2a) bekezdése alapján akkreditált, 16+18+18, összesen a 9 nap 52 kreditpontot ad a következő kategóriában:

  • 09. Mozgásterápia és fizioterápia szakmacsoport

KINEK AJÁNLOTT A KÉPZÉSEN VALÓ RÉSZVÉTEL? oGYÓGYMASSZŐRÖK, GYÓGYTORNÁSZOK, ORVOSOK (előképzettség igazolása kell a jelentkezés elfogadásához)

JELENTKEZÉSI LAP: http://www.physio-vit.net/kepzesek-es-tajekoztatok/online-jelentkezesi-lap

Tanfolyam helye: 

  • BUDAPEST, PhysioVit Rehab Akadémia, 1143 Budapest, Hungária krt. 130.  - Helyszín változtatásának jogát fenntartjuk!

Tandíj:

  • HUF: 1., 2. és 3. modulok, azaz a 9 tanfolyami nap (80 óra) összesen 51.700 Ft/modul, amely magában foglalja az órai jegyzet és gyakorló anyagokat, a nemzetközileg elismert igazolások regisztrációját. Masszőrök Egyesülete érvényes tagsággal rendelkező tagjainak a képzéshez (mindhárom modul összesen) 30.000 Ft kedvezményt adunk a tanfolyam mindenkori díjából. Azaz a tandíj modulonként 51.700 Ft helyett 41.700 Ft.
  • Masszőrök Egyesülete tagjainak a képzéshez állandó 15%-os vásárlási engedmény jár a PhysioVit webáruházában, illetve szaküzletében.

 

Typaldos módszer

Fasciarendszerrel első alkalommal kb. 25 évvel ezelőtt kezdtek el foglalkozni, a fascia tudomány az elmúlt években, évtizedekben mutatta a legnagyobb fejlődést. Kutatók vizsgálták/vizsgálják ennek a rejtélyes hálónak a működését és az elmúlt években, évtizedekben nagyon hasznos, a gyógyítás és prevenció részére nélkülözhetetlen információkhoz, ismeretekhez juttatták a szakembereket.

Fascia egy rejtélyes és sokoldalú szövet a bőr alatt, amely összeköti egymással sejtjeinket, szerveinket és mindenhol megtalálható. Mivel összeköti egymással szerveinket, szervrendszereinket, így funkcionális és strukturális zavarok, a mozgáskorlátozottság, neurológiai panaszok, a fájdalom minden esetben kapcsolatban állnak a fasciarendszerrel, annak állapotváltozásával. A rendszer helyreállítását követően azonban a panaszok, a zavarok eltűnnek, vagy jelentősen csökkenek. Disztorziók, letapadások a szövetben, inaktivitás miatti strukturális átalakulások fájdalmat, izomerő csökkenést és a testrésztől távolabb jelentkező panaszokat tudnak okozni. Többek között ezen az összefüggésen alapul a rendkívül hatékony Fascia Disztorziós Modell (FDM terápia) is.

Miért fordulhat elő, hogy a módszer rendkívül hatékony? Hogyan alakult ki az FMD terápia? Miért fordulhat elő, hogy a nyugalomba helyezés, gyógyszeres kezelés, jegelés/hűtés nem járulnak hozzá a hatékony gyógyuláshoz, de a fascia kezelés igen? Utóbbi kérdést először egy amerikai orvos, osteopath, Dr. Stephen Typaldos tette fel egy texasi kórház sürgősségi osztályán.

Typaldos által felépített módszer egy különleges nézőpontból, a fasciarendszer oldaláról szemléli és kezeli a megbetegedéseket. Typaldos rájött arra, hogy hasonló panaszokkal hozzá forduló Páciensek mindig ugyan azokat a gesztikulációkat, testi kommunikációkat használják. Ennek alapján dolgozott ki egy disztorziós modellt, amely a panaszokat egységes diagnosztikai rendszerbe csoportosítja. 6 különböző diszfunkciós csoportot állított fel:

  • 1.) Triggerband disztorzió (TD) - Rotált helyzetben lévő szalag formájú fascia. Disztorziója mellé égő, szúró fájdalom társul, amely követi a fascia-szalag lefutását. Amikor a páciens leírja panaszait, az érintett régiót jól körül tudja határolni. A fájdalom ott van, ahol az fascia elváltozásának helye.
  • 2.) Hernier Triggerpont disztorzió (HTD) - Mélyen elhelyezkedő fascia disztorziós lánc, amely a test különböző területein okoz panaszokat. A fájdalom helye és a fascia disztorzió sok esetben távol van egymástól.
  • 3.) Continuum disztorzió (CD) - Csont és szalag átmeneteinél található fasciarész érintett. Pontszerű fájdalom jelentkezik a torzió hatására a test bármely területén.
  • 4.) Falt disztorzió (FD) - Túlzott nyújtás és nyomás hatására a mély fasciában kialakult disztorzió. Ezek okozzák mélyen, az ízületekben jelentkező fájdalmat.
  • 5.) Cylinder disztorzió (CyD) - Felületes spirál-fasciákban jelentkező elváltozások, disztorziók. Masszázs hatására jól reagál a fájdalomra.
  • 6.) Tektóniás fixáció (TF) - A rugalmasság elvesztése miatt alakul ki. Például 2-4 hétig tartó rögzítés idején. A Páciensek merevségérzésről számolnak be.

Kinek mennyire ismerős? A páciens egy jól körülhatárolható vonal mentén jelzi a fájdalmat a lumbális gerinc két oldalán. Ennek hátterében ott a TRIGGERBAND DISZTORZIÓ.
Amikor a páciens jól körülhatárolt relatív kis kiterjedésű területre mutat rá a fájdalom helyének meghatározásakor, akkor annak az oka CONTINUUM DISZTORZIÓ (CD). Amennyiben a lábfej dorzális részén lokalizálja a fájdalmat, abban az esetben a FALT DISZTORZIÓ (FD) van jelen. Amennyiben a lágyékhajlatban jelentkezik a fájdalom a HERNIER TRIGGERPONT DISZTORZIÓ (HTD) érintett. Amennyiben páciensünk átfogja a térdét és így lokalizálja a fájdalmat, akkor ENTFALT DISZTORZIÓ (enFD) lokalizálható a fasciában. Sokat masszírozza a lábfejét, mert csupán az csökkenti a fájdalmat, a CILINDER DISZTORZIÓ (CyD) lánc érintett. Ehhez hasonló fascia disztorziók és a testbeszéd kapcsolati rendszere alapján felállított képzési rendszer alapján ismerhető meg nálunk a Typaldos original módszere alapján a FASCIA DISZTORZIÓS MODELL TERÁPIA.

Pácienseknél a 6 különböző disztorziós típusból egy biztosan jelen van. A különféle disztorziós típusokra dolgozott ki nagyon hatékony kezelési rendszereket, amelyeket a szakemberek megtanulhatnak a továbbképzések 3 egységében.

Példa az un. Triggerband disztorzióra. Egy páciens azzal a panasszal keresi fel kezelőorvosát, hogy sporttervékenység közben megrándult a bokája (szupinációs trauma). Az érintett végtagrész duzzadt és nagyon fájdalmas, nyomásérzékeny. Páciens égő, erős, szúró jellegű fájdalomról számol be. Ezekben az esetekben általános javaslat a nyugalomba helyezés, jegelés, kompresszió, sérült testrész felpolcolása. Mellette sz.e. kiegészítőleg gyógyszeres fájdalomcsökkentés/gyulladás csökkentés. Ezt a folyamatot követve a páciens néhány hét múlva el tudja kezdeni ismét a sporttevékenységet.

Ettől eltérően az FDM megközelítés a következő: Az orvos kettő lehetséges fascia disztorzió irányát tudja ebben az esetben megállapítani. Ezeket korrigálja speciális manuális technikával (Typaldos féle korrekció), a fascia helyreigazítása, korrigálása, azaz kb. 2 kezelés után a pácens újból - néhány nap múlva - el tudja kezdeni a sporttevékenységet.

Az FDM terápia kiválóságát folyamatosan bizonyítja pl. hátfájdalmak, vállízületi és nyaki fájdalmak, mozgásbeszűkülések stb. tüneteinek enyhítése érdekében alkalmazott célzott kezeléseknél. Neurológiai panaszok, fejfájás, érzészavarok szintén hatékonyan javíthatók. A módszer különlegessége megmutatkozik akut sérüléseknél is, a boka, a térd ágyéki gerinc fájdalmainak egy kezelés alkalmával történő csökkentésében.

Hosszas megfigyelés, a páciensek részéről tanúsított gesztikulációk, tapasztalat, vizsgálat, tudományos kutatási eredmények elemzése, kipróbálása vezetett hosszú évek alatt egy új koncepció kialakulásához. Következmény egy rendkívül hatékony módszer, amely forradalmi újítást jelentett a megbetegedések tüneteinek hatékonyabb megértéséhez, azok effektív és rendkívül gyors kezeléséhez.

Az európai terapeuták képzését az EFDMA irányítja, a kurzusok felépítése, a komplex tematika az European Fascial Distortion Model Association (EFDMA) által előírt egységes rendszer alapján szabályozott. Fascial Distortion Model (FDM) - A képzéshez tartozó tananyag szigorúan szabályozott képzési modell alapján kerül oktatásra nemzetközi szinten megegyezik minden földrész tanfolyami tematikájával. A modulok azonossága (tartalmilag és 3 napos lebontás alapján) biztosítja a terápiás koncepció minőségi kritériumatit és tisztaságát.

Képzések fontos szempontjai:

  • Képzések modulárisak legyenek.
  • Egységes elméleti és gyakorlati koncepció legyen az európai országokban is a világ egyéb földrészeihez hasonlóan.
  • Nemzetközi szintű FDM oklevelet adjon.
  • Csak az EFDMA által elfogadott istruktorok vezetésével történhetnek a képzések.
  • Advanced szemináriumok legyenek.

1. modul:

  • Álltalános információk, bevezetés.
  • FDM terápia elméleti és gyakorlati alapjai.
  • Clinical Reasoning - képzésre behívott páciensek kezelése - esetbemutatók.
  • FDM módszer álltalános és speciális vizsgálati és kezelési irányelvei. Speciális, Typaldos módszer alapján végzett vizsgálatok a test különböző területein; pl. váll, térd, boka.

2. modul:

  • Refresher
  • Alapismeretek elsajátítását segítő elméleti és gyakorlati órák.
  • Typaldos rendszere alapján végzett speciális vizsgálatok a csípő/medence, valamint az ágyéki-, a háti és a nyaki gerincszakasz területén.
  • Clinical Reasoning - képzésre behívott páciensek kezelése - esetbemutatók.
  • Kezelési lehetőségek elsajátítása a vizsgálati eredmények függvényében - Typaldos módszer szerint.

3. modul

  • Refresher
  • Typaldos rendszere alapján végzett speciális vizsgálatok a felső végtagokon és a fej területén.
  • Clinical Reasoning - képzésre behívott Páciensek kezelése - esetbemutatók.
  • Kezelési lehetőségek elsajátítása a vizsgálati eredmények függvényében - Typaldosz módszer szerint.
  • Írásbeli és gyakorlati vizsga a 3 modul utolsó napján szükséges.

 

JELENTKEZÉSI LAP: http://www.physio-vit.net/kepzesek-es-tajekoztatok/online-jelentkezesi-lap

Tanfolyamvezető instruktor: Markus Nagel - Gyógytornász, osteopath, nemzetközi FDM isntruktor, Dresden International University docense, FDM institut alapítója

Képzés tanórái 9 napból áll, 3x3 blokkból áll.

KINEK AJÁNLOTT A KÉPZÉSEN VALÓ RÉSZVÉTEL? GYÓGYMASSZŐRÖK, GYÓGYTORNÁSZOK, ORVOSOK (előképzettség igazolása kell a jelentkezés elfogadásához)

JELENTKEZÉSI LAP: http://www.physio-vit.net/kepzesek-es-tajekoztatok/online-jelentkezesi-lap

Tanfolyam helye: 

  • BUDAPEST, PhysioVit Rehab Akadémia, 1143 Budapest, Hungária krt. 130.  - Helyszín változtatásának jogát fenntartjuk!

Tandíj:

  • HUF: 80.000 Ft/modul, amely tartalmazza a Masszőrök Egyesülete érvényes tagsággal rendelkező tagok számára a 40.000 Ft/modul, össz. képzésre vonatkozó 120.000 Ft képzési kedvezményt.
  • Masszőrök Egyesülete tagjainak a képzéshez állandó 15%-os vásárlási engedmény jár a PhysioVit webáruházában, illetve szaküzletében.

 

 A tanfolyamokra bejelentkezés itt.     

 http://www.physio-vit.net/kepzesek-es-tajekoztatok/online-jelentkezesi-lap

 

Kapcsolat

Podhorszky Tibor
Masszőrök Egyesülete elnöke

Levelezési cím: Budapest 1202
Szakolca u. 32.

E-mail: info@masszorokegyesulete.hu